Lenka Dusilová na konci loňského roku oslavila své 50. výročí a vydala album Retrospektiva LD_50. Program svého výročního koncertu přiveze i do Letňáku v Olomouci.
Bude to silná, syrová a naprosto jedinečná hudební výpověď uzavírající tři dekády její hudební cesty. Speciální playlist nabídne průřez její celoživotní tvorbou – od starších rockových písní z dob kapel Pusa a Sluníčko, které mají stále stejnou sílu, až po současnou uměleckou polohu.
Lenku doprovodí její současná kapela Lenka Dusilová BAND doplněná o Marcela Bártu na saxofon a Jiřího Kotaču na trubku. Speciálními hosty večera budou David Koller a Čechomor, kteří sehráli důležitou roli v jejím hudebním příběhu. Návštěvníky čeká emotivní koncertní oslava plná nostalgie, silných písní i radosti ze společného sdílení hudby pod letní oblohou.
Hlavním partnerem akce je Globus Olomouc.
Akce se koná za finanční podpory statutárního města Olomouce a Olomouckého kraje.
